Впровадження енергосервісних контрактів в житлових будинках

Впровадження енергосервісних контрактів в житлових будинках

Енергосервісні контракти – новий інструмент в Україні для залучення фінансування в енергоефективну модернізацію інфраструктури міст. Такий підхід дозволяє залучати інвестиційні кошти на впровадження енергозберігаючих заходів.

У Києві визначено три будинки, в яких проведуть енергоаудит для подальшого впровадження заходів з енергозбереження на умовах енергосервісного контракту (ЕСКО). Про це під час наради повідомив заступник голови КМДА Петро Пантелєєв.

«Застосування ЕСКО-механізму – це європейська практика досягнення енергоефективності будівель, яка дає можливість залучити кошти інвесторів для впровадження заходів енергозбереження та повернути витрати за рахунок економії енергоносіїв», – повідомив він.

Він зазначив, що українські міста зараз лише на початку шляху впровадження ЕСКО-контрактів, тоді як Київ є лідером впровадження такого підходу в установах бюджетної сфери. З 19 контрактів, укладених в Україні, 15 – в Києві.

«Будинки, в яких будуть проводити енергоаудити: ОСББ «Весна», ЖБК «Політехнік»  і ЖБК «Першотравневий». На додатковому обговоренні та опрацюванні залишаються ще шість будинків: ЖБК «Оболонь-8», ЖБК «Обчислювач-4», ЖБК «Арсеналець-19», ЖБК «Кристал-21», ЖБК «Концерт-1» і ЖК «ЖК-4», – зауважив Пантелєєв.

За його словами, ЕСКО-контракти – це найбільш оптимальна модель залучення інвестицій для підвищення рівня енергоефективності будівель.

«Оскільки зараз рівень споживання енергії будівлями в Україні вище, ніж в країнах Європи, ми прагнемо наблизити енергоспоживання до європейських стандартів саме завдяки масштабному впровадженню таких договорів», – зазначив Пантелєєв.

За матеріалами проекту «Великий Київ» bigkiev.com.ua, 16.03.2017

Поширити: